İÇDAŞ  FEN LİSESİ ve İÇDAŞ ANAOKULU AÇILIŞLARI YAPILDI
 
 
 
İÇDAŞ A.Ş. tarafından yapılan Fen Lisesi ve Anaokulu açılış programı gerçekleştirildi.
Açılışına Sayın Valimiz Orhan TAVLI, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan GİDER, Kaymakamımız Mustafa CAN, Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Biga Belediye Başkanı İsmail IŞIK, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN, İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend ENGİN, daire amirleri, il ve ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlarımız katıldı.
İlçemiz 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Fen Lisesi 5.590 m²  alana sahip olup 5 katlı 19 derslikten oluşmaktadır.3 adet fizik kimya ve biyoloji laboratuarı ile 2 resim ve müzik sınıfı, çok amaçlı salon, kütüphaneden oluşan Fen Lisesi İçdaş Çelik Enerji ve Ulaşım Sanayi A.Ş. tarafından yapılmıştır ve yine ilçemizde faaliyet göstermeye başlamış olan İÇDAŞ Anaokulu ise 4 derslik, yemekhane, çok amaçlı oyun alanı, bodrum ve zemin kattan oluşan toplam 1.250  m² den oluşmaktadır.
Açılışın ardından programın yapıldığı alanda İÇDAŞ tarafından yaklaşık 6.000 kişiye iftar yemeği verildi.
İÇDAŞ tarafından yaptırılan ve açılışı gerçekleştirilen her iki okulumuzun da başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere ilçemize hayırlı olsun.