Bir ülkenin kalkınması ve müreffeh milletler arasında yer alması için en önemli unsur, hiç şüphesiz sağlam bir eğitim sistemine sahip olmaktır. En değerli varlıklarımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın aydınlık bir geleceğe sahip olabilmesi için Milli Eğitim sistemimizin temeli olan özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere sahip, çağı anlayan ve dünya ile rekabet edebilecek bir bilgi boyutuna ulaşan ve bu noktada yarınlarımızı bugünden daha iyi hazırlayacak bireyler yetiştirilmesi, hepimizin ortak hedefidir. Tüm çabamız; evlatlarımıza, altyapı ve fiziki yeterliliğe sahip eğitim kurumlarında, çağın gereklerine uygun teknolojik ve bilimsel eğitimi sunmaktır.
İlçemizin sanayi, ticaret, tarım ve hayvancılık ve turizm gibi pek çok alanda ilerlemesinin yanı sıra eğitim alanında da üst sıralarda yer alma gayreti ve çabasına hep birlikte ortak olmalı, geleceğimizin teminatı yavrularımızın başta aileleri olmak üzere ülkemize faydalı bireyler olması için inancımızı her zaman diri tutmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle; 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında tüm yönetici, öğretmen, anne, baba ve sevgili öğrencilerimize başarılar diliyor, eğitim kalitesinin ve başarının artırılması için çaba gösteren kurum ve kuruluşlarımıza, eğitime destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.
 
 
Mustafa CAN
         Biga Kaymakamı