Kaymakam Mustafa CAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
 

5 yıl önce büyük bir mücadelenin sonucu olarak 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet, Aziz Milletimize bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bugün milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyetin ilanının 95. yılını birlikte kutlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz.
Cumhuriyet, Atatürk'ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş milletçe varoluş mücadelemizin ve zaferimizin en kıymetli bir eserdir. Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır.
Bizlere miras bırakılan Kutlu Vatan’ın, Cumhuriyet’in, Şanlı Al Bayrağın manevi yükü istisnasız hepimizin omuzlarındadır. Türkiye Cumhuriyetinin her bir ferdi Mukaddes Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, Milletimizin birlik ve beraberliğine kast edecek olanlara layık oldukları karşılığı vermekten asla imtina etmeyecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle yâd ediyorsaygıdeğer Bigalı hemşehrilerimin ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Mustafa CAN
Biga Kaymakamı