KAYMAKAMIMIZ MUSTAFA CAN'IN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

          Yaşamı ve başarılarıyla tüm dünyaya önderlik eden, bizlere tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılını, sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak, özlemle anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk; kendisini milletine adayan, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider, büyük bir devlet adamıdır.

          Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıldönümünde Atatürk'ü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. O'na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız.

          Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 79. yıl dönümünde, bir kez daha minnetle ve rahmetle anıyorum.

 

 

Mustafa CAN
Biga Kaymakamı